23 Kwietnia
Druk 3D w edukacji
Komentarzy: 0

Dziś druk 3D (choć jeszcze kilka lat temu był kojarzony z drogą technologią) stał się praktycznie dostępny dla każdego i z powodzeniem może być wykorzystywany w szkołach.

 

Możliwość drukowania dowolnych elementów w trójwymiarze już od dawna przestała być efektem wybujałej wyobraźni. Drukarki 3D z powodzeniem są stosowane w takich dziedzinach jak medycyna, architektura, przemysł, design, a teraz także w edukacji. Nowe możliwości, które oferują wydruki 3D sprawiają, że nauka z ich wykorzystaniem jest dużo ciekawsza i bardziej angażująca dla uczniów na każdym etapie edukacji.

 

Wyobraź sobie prawie nieograniczone możliwości korzystania z pomocy dydaktycznych podczas lekcji. Dzięki szkolnej drukarce 3D możesz wydrukować model ludzkiego serca, bryły geometryczne pomagające w zrozumieniu na lekcjach matematyki czy też śrubę Archimedesa (przydatną na lekcji fizyki). Dzięki wydrukom 3D lekcje historii z wykorzystaniem modeli starożytnych budowli są dużo ciekawsze, a trójwymiarowy model układu słonecznego z pewnością pozwala lepiej zrozumieć miejsce ziemi w naszym układzie planetarnym.


Większość pomocy dydaktycznych, które były niedostępne lub zbyt drogie, dziś można wydrukować na szkolnej drukarce 3D za niewielką kwotę. Koszt wydruku jednego modelu 3D (w zależności od wielkości drukowanego modelu) waha się od kilkudziesięciu groszy do kilkunastu złotych.


Stale rozbudowywana baza gotowych do wydrukowania (do pobrania ze strony banach3d.pl) modeli 3D sprawia, że druk 3D może stać się fantastyczną pomocą dla każdego nauczyciela.

Z pomocą druku 3D forma prowadzonych lekcji staje się dużo bardziej atrakcyjna dla uczniów. Wykorzystanie trójwymiarowych modeli podczas zajęć daje lepsze efekty: uczniowie mogą nie tylko słuchać i oglądać, ale również dotykać przedmiotów związanych z tematem lekcji. W ten sposób angażujemy aż 3 zmysły, które dostarczają mózgowi więcej impulsów. A to z kolei skutkuje większą szansą zapamiętania lekcji.

 

0 Komentarzy

Dodaj komentarz