23 Kwietnia
Druk 3D w edukacji
Komentarzy: 0Druk 3D jeszcze kilka lat temu był kojarzony z drogą technologią. Dziś stał się praktycznie dostępny dla każdego i z powodzeniem może być wykorzystywany w szkołach.


Możliwość drukowania dowolnych elementów w trójwymiarze już od dawna przestała być efektem wybujałej wyobraźni. Drukarki 3D z powodzeniem są stosowane w takich dziedzinach, jak medycyna, architektura, przemysł, design, a teraz także w edukacji. Nowe możliwości, które oferują wydruki 3D sprawiają, że nauka z ich wykorzystaniem jest dużo ciekawsza i bardziej angażująca dla uczniów na każdym etapie edukacji.


Wyobraź sobie prawie nieograniczone możliwości korzystania z pomocy dydaktycznych podczas lekcji. Dzięki szkolnej drukarce 3D możesz wydrukować model ludzkiego serca, bryły geometrycznych ułatwiające lekcje matematyki, czy też śrubę archimedesa na lekcje fizyki. Dzięki wydrukom 3D lekcje historii z wykorzystaniem modeli starożytnych budowli są dużo ciekawsze, a trójwymiarowy model układu słonecznego z pewnością pozwala lepiej zrozumieć miejsce ziemi w naszym układzie planetarnym. Większość pomocy dydaktycznych, które były niedostępne lub zbyt drogie, dziś można wydrukować na szkolnej drukarce 3D za niewielką kwotę. Koszt wydruku jednego modelu 3D waha się od kilkudziesięciu groszy do kilkunastu złotych i jest zależny od wielkości drukowanego modelu.


Stale rozbudowywana baza gotowych do wydrukowania (sprawdź banach3d.pl) modeli 3D sprawia, że druk 3D może zaoferować fantastyczne pomoce dydaktyczne każdemu nauczycielowi. Zomocą druku 3D forma prowadzonych lekcji staje się dużo bardziej atrakcyjna dla uczniów. Wykorzystanie trójwymiarowych modeli podczas zajęć daje lepsze efekty prowadzonych lekcji, podczas których uczniowie mogą nie tylko słuchać i oglądać, ale również dotykać przedmiotów związanych z tematem zajęć.

W ten sposób są angażowane aż 3 zmysły, które dostarczają więcej impulsów. To z kolei skutkuje większą szansą zapamiętania lekcji, która odbyła się z wykorzystaniem wydruków 3D.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz