14 Sierpnia
Proste jak … obsługa drukarki 3D
Komentarzy: 0


Pomimo tego, że druk 3D jest powszechnie dostępny od niedawna, to zdążyło już wokół niego narosnąć sporo mitów. Jednym z nich jest przekonanie, że obsługa drukarki 3D jest trudna. Jeśli uważasz, że obsługa  podstawowych funkcji komputera, tabletu lub smartfonu jest prosta i świetnie sobie z nią radzisz, to z obsługą drukarki 3D pójdzie Tobie równie łatwo.


Choć drukarkę 3D można uznać za jeden z przełomowych wynalazków, który dał wiele nowych możliwości, to jej podstawowa obsługa jest zaskakująco intuicyjna.

Korzystając z drukarki banach 3D cały proces drukowania sprowadza się do 3 prostych  kroków.


1. Wybór projektu 3D


Wybór odpowiedniego projektu 3D jest najważniejszym elementem zapewniającym prawidłowe wydrukowanie modelu. W celu ułatwienia pracy z naszą drukarką (Banach 3D) i skutecznego wydrukowania przygotowaliśmy bazę gotowych projektów 3D (bazę projektów znajdziesz tutaj) [link do podstrony z projektami]. Wszystkie projekty znajdujące się w naszym serwisie zostały skonfigurowane w taki sposób, by umożliwić 100% skuteczność wydruków z wykorzystaniem drukarki banach 3D bez konieczności modyfikowania projektów.

2. Przygotowanie drukarki


Po wyborze odpowiedniego projektu 3D z serwisu banach3d.pl kolejnym krokiem jest umieszczenie projektu na karcie pamięci SD, a następnie wsunięcie jej do portu znajdującego się po lewej stronie drukarki banach 3D. Teraz wystarczy uruchomić drukarkę, wybrać z interfejsu opcję “Druk” i projekt 3D, który został zapisany na umieszczonej karcie pamięci.


3. Ostrożność i odrobina cierpliwości


Budowa drukarki 3D została zaprojektowana w taki sposób, by zapewnić bezpieczeństwo i ograniczyć możliwość fizycznej ingerencji podczas pracy drukarki. Mimo to należy zachować ostrożność i nie dotykać ruchomych elementów drukarki ani drukowanych przedmiotów. Głowica drukarki rozgrzewa się do ponad 200 stopni Celsjusza a stół około 70 stopni. Wobec czego należy unikać kontaktu z tymi elementami w trakcie pracy drukarki, jak i krótko po zakończeniu jej pracy.


W zależności od wielkości wybranego projektu czas jego wydruku może zająć od kilkunastu minut do nawet kilku godzin. Dlatego planując wdrukowanie projektu 3D warto zwrócić uwagę na szacowany czas wydruku i zaplanowanie wydruku w taki sposób by nie utrudniał on korzystania z drukarki przez innych użytkowników lub prowadzenia zajęć lekcyjnych.
0 Komentarzy

Dodaj komentarz