Pomoc


FAQ                         

Filmy instruktażowe       

Instrukcja obsługi (do pobrania)

FAQ

Dlaczego filament nie wydostaje się z dyszy?

1) Sprawdź podajnik filamentu, nagrzewanie i podawanie. Sprawdź przewód podajnika filamentu. Sprawdź czy filament nie owinął się wokół uchwytu szpuli lub nie zaplątał się na szpuli.

2) Sprawdź czy dysza nie znajduje się zbyt blisko platformy, jeśli tak, filament nie będzie się z niej wydostawał. W tym celu wykonaj ponowną kalibrację drukarki (tak jak opisano w punkcie III na stronie 8 instrukcji).

3) Sprawdź temperaturę. Zakres temperatury dyszy dla materiału PLA wynosi 195-210o C.

4) Sprawdź czy dysza nie jest zablokowana. W tym celu wejdź do ustawień i wybierz PRZESUŃ. Przy osi Z naciśnij „+”. Stół opuści się na dół. W ten sposób powstanie przerwa między stołem a dyszą głowicy. Żeby wrócić do menu naciśnij POWRÓT. Wybierz w ustawieniach FILAMENT. Gdy temperatura głowicy osiągnie 210o C wybierz opcję WSUŃ. Jeśli filament nie będzie się wydostawał z dyszy znaczy to, że jest zapchana. Skontaktuj się z naszym serwisem.

Zła jakość powierzchni po usunięciu podpory technologii drukowania FDM

1) Gęstość podpory można ustawić na 10%. Przy takiej wartości podporę można łatwo usunąć.

2) Można ją lekko zeszlifować przy użyciu narzędzia do szlifowania a następnie natrzeć ręcznikiem zamoczonym w acetonie. Należy założyć rękawice i nie nacierać zbyt długo aby nie zmienić wyglądu i wymiarów modelu.

Nieprawidłowa odległość między platformą a dyszą

Pierwsza warstwa nie jest formowana poprawnie ze względu na zbyt dużą odległość, a jeśli odległość jest zbyt mała dysza będzie ocierać się o platformę. Odległość między dyszą a platformą należy wyregulować poprzez ponowną kalibrację (tak jak opisano w punkcie III na stronie 8 instrukcji).

Różnorodne filamenty oferowane na rynku

Wraz z rozwojem technologii drukowania w 3D oferowane są różne typy i kolory filamentów. Dla prawidłowego funkcjonowania drukarek ważne jest zachowanie kompatybilności. Zalecamy zakup filamentów producenta Banach 3D.FILMY INSTRUKTAŻOWEINSTRUKCJA OBSŁUGI - POBIERZ