Biblioteka kształtowa dla nauczycieli

Biblioteka kształtowa dla nauczycieli. Darmowe materiały 3D

Lubisz stosować niekonwencjonalne metody nauczania i chcesz rozbudzać w dzieciach zainteresowanie do otaczającego świata? A może jesteś rodzicem, który z pasją podchodzi do wykształcenia swojego dziecka lub po prostu dla własnej przyjemności, interesujesz się geografią i geologią? Koniecznie zapoznaj się z naszym projektem, jakim jest biblioteka kształtowa! Przedstaw swoim uczniom, jak kształtuje się teren w poszczególnych miejscach i spraw, że nauka będzie czystą rozrywką!

Innowacyjna metoda nauki – biblioteka kształtowa

Biblioteka kształtowa to rewelacyjny sposób na to, aby przykuć uwagę dzieci, a także w zrozumiały sposób i za pomocą wizualizacji przedstawić im podstawowe ukształtowanie terenu. Dzięki projektowi biblioteki kształtowej możesz zainteresować swoich małych słuchaczy oraz pozwolić im zobaczyć, a także dotknąć przygotowane formy. Świetnie sprawdzi się podczas lekcji geografii, geologii, a nawet historii. Mogą posłużyć jako materiały pomocnicze dla dzieci oraz formę przydatną dla Ciebie np. podczas sprawdzania wiedzy uczniów, na zasadzie opowiadania przez nich, w jaki sposób powstały wskazane przez Ciebie ukształtowania terenu.

Projekt biblioteki kształtowej – dla kogo się nada?

Biblioteka kształtowa nadal się przede wszystkim dla nauczycieli, ale i także dla rodziców i wszystkich opiekunów, którzy chcą poszerzać wiedzę swoich dzieci na temat otaczającego świata. To innowacyjna metoda, która sprawi, że nauka będzie czystą przyjemnością. Zabierz swoich uczniów w niezwykły świat geografii i pozwól im odkryć kształty, jakie przybierają m.in. lejki wulkanów, doliny, meandrujące rzeki, czy zlodowaciałe tereny. Opowiedz im historię ich powstania, sposób oraz związane z nimi ciekawostki i miej pełne skupienie dziecka na tym, co przedstawiasz. Biblioteka kształtowa to świetny sposób, aby przez rozrywkę poznawać świat i uczyć się o tym, co otacza Twoje dziecko lub Twoich uczniów.

Projekt biblioteki kształtowej – co w nim znajdziesz?

Biblioteka kształtowa zawiera kilkadziesiąt ciekawych form ukształtowania terenu, które przydadzą się Cię na każdą lekcję lub do samodzielnego przedstawienia i omówienia wybranego miejsca ze swoim dzieckiem. W projekcie znajdziesz m.in. zlodowacony teren Matterhorn, będący doskonałym przykładem rogu w Alpach Szwajcarskich, dolinę w kształcie litery U, która przedstawia erozję lodowcową z Parku Narodowego Glacier w Montanie, Green River, czyli piękny przykład meandrującej rzeczki, a także starorzecza w stanie Utah oraz wiele więcej! Zabierz swoich uczniów na podróż po Sycylii, pokazując im Etnę lub na wycieczkę po karaibskiej wyspie Montserrat, przedstawiając im słynny wulkan Soufriere Hills. A może pragniesz zaprezentować im atol koralowy na Pacyfiku lub górę bloku uskoków w Wyoming? Z naszą Biblioteką kształtową możesz zrobić to bez trudu!
Korzystając z tego projektu masz gwarancję na to, że Twoje lekcje będą ciekawsze, wzbogacone o innowacyjne materiały, które pozwolą dzieciom na jeszcze lepszą wizualizację, omawianych przez Ciebie tematów oraz wyobrażenie sobie poszczególnych kształtów terenów.