EkoSystem Banach 3D – wsparcie dla nauczycieli i dyrektorów

EkoSystem Banach 3D

Druk 3D od września 2022 r. stanie się nieodłącznym elementem każdych zajęć lekcyjnych w placówkach publicznych oraz niepublicznych. Większość nauczycieli, w związku z wprowadzeniem coraz to większej ilości nowych technologii do polskich szkół, musi zmierzyć się z nowymi wyzwaniami, które staną na ich drodze. Jednym z tych wyzwań jest umiejętne, ale również angażujące wykorzystanie drukarki 3D na zajęciach edukacyjnych. Obawy, które posiadają dyrektorzy i nauczyciele z związku z wprowadzeniem urządzeń 3D do szkół, przyczyniły się do powstania naszego autorskiego pomysłu – ekoSystem Banach 3D. W poniższym artykule dowiesz się, dlaczego warto skorzystać z oferty ekoSystemu.

EkoSystem Banach 3D − pomoc dydaktyczna dla początkujących i zaawansowanych

Banach School 3D

Decydując się na wsparcie marki Banach 3D, otrzymasz szeroką pomoc dydaktyczną, dzięki której Twoje zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem drukarki 3D za każdym razem będą wyjątkowe. Poznasz krok po kroku wszystkie najważniejsze aspekty, które pozwolą Tobie pracować na drukarce 3D. Nie tylko wesprzemy Cię w tworzeniu niepowtarzalnych modeli 3D, ale także przeprowadzimy przez istotne podstawy potrzebne do rozpoczęcia przygody z drukiem. Na szkoleniach i webinariach od A do Z nauczysz się obsługiwać urządzenie. Ponadto z pomocą ekoSystemu z łatwością zrealizujesz 12 obszarów wykorzystania druku 3D – od przedmiotów ścisłych po te humanistyczne. Różnorodna i na bieżąco aktualizowana baza projektów będzie Twoją inspiracją do tworzenia z uczniami kreatywnych i niepowtarzalnych modeli 3D. Staną się one nieodłącznym elementem lekcji, angażującym nawet tych najmniej aktywnych uczniów. Chcesz zaciekawić swoich podopiecznych lekcją chemii? Nic tak nie motywuje do działania i nie ułatwia przyswajania wiedzy jak modele 3D, np. przedstawiające budowę atomów. Możliwość dotknięcia modelu i samodzielnego przeanalizowania tematu dają większą satysfakcję i uczą myślenia. To jeden z wielu przykładów wykorzystania drukarek 3D, które możesz znaleźć właśnie w ekoSystemie. Niezależnie od tego, czy pracujesz w szkole integracji, czy przeprowadzasz zajęcia ogólne, scenariusze w ofercie ekoSystemu są przygotowane w taki sposób, aby udoskonalić i ułatwić pracę z każdym uczniem. Dołączając do „społeczności ekoSystemowców”, otrzymasz dostęp do educhmura.pl, na której znajdziesz wszelkie niezbędne materiały do przeprowadzenia efektywnych zajęć. Każda pomoc dydaktyczna dla nauczycieli i dyrektorów jest tworzona przez grono specjalistów w druku 3D, a więc ekoSystem daje pewność, że wszelkie pomoce są na bieżąco aktualizowane i szczegółowo przeanalizowane. Oprócz szerokiej bazy materiałów dydaktycznych gwarantujemy szkolenia i webinaria, które pogłębią Twoją nabytą już wiedzę lub jeżeli to Twoje początki w druku 3D, wprowadzimy Cię w świat nowych technologii. EkoSystem wspiera kadrę pedagogiczną na każdym etapie poznawania druku 3D, nikogo nie zostawiamy bez pomocy!

Długopisy 3D w szkole

EkoSystem Banach 3D – pomoc techniczna i wsparcie formalne

Ekosystem to nie tylko wieloobszarowe wsparcie dydaktyczne, ale również pomoc techniczna i wsparcie formalne. Początki z drukarką 3D zawsze sprawiają większe lub mniejsze trudności, dlatego odpowiednie przeszkolenie i pomoc w sprawach technicznych pozwolą uniknąć niepotrzebnych problemów, które mogą negatywnie odbić się na pracy z urządzeniem. Wytyczne MeiN oraz ich interpretacja często przysparzają wielu nieporozumień. Skorzystanie z oferty ekoSystemu gwarantuje pomoc w interpretacji trudnych i stale aktualizowanych informacji rządowych. Ze względu na program „Laboratoria Przyszłości” każda szkoła wybiera Koordynatora Projektów, któremu w ramach ekoSystemu oferujemy swoje wsparcie w sprawnym wdrożeniu nowych technologii w placówce. Martwisz się, jak załadować filament lub jak rozpakować drukarkę przed pierwszym użyciem? Na bieżąco aktualizujemy bazę filmów instruktażowych dotyczących problemów i pierwszych kroków z drukarką 3D. Niezależnie od tego, na jakim jesteś poziomie w pracy z drukiem 3D, otrzymasz od nas odpowiednie wsparcie formalne i techniczne. Szkolenia ze specjalistami pozwolą na szybkie oswojenie się z urządzeniem i płynniejszą oraz bezproblemową pracę na zajęciach edukacyjnych. Cały dostęp do pomocy                             dydaktycznych w postaci filmów instruktażowych uzyskasz po zalogowaniu się na portal educhmura.pl.

Kiedy mogę skorzystać z ekoSystemu Banach 3D?

Z ekoSystemu może skorzystać każdy nauczyciel lub dyrektor, który posiada drukarkę 3D w swojej szkole. Nie ma znaczenia, czy jest to drukarka Banach School, czy jakikolwiek inny model dostępny w Twojej placówce. A co wtedy, gdy nie posiadasz jeszcze drukarki 3D? EkoSystem możesz zakupić w pakiecie z drukarką Banach School, dzięki czemu od razu otrzymujesz nasze wieloobszarowe wsparcie i doświadczenie. Marka Banach powstała w myślą o placówkach oświatowych, dzięki czemu jesteśmy pewni, że nasza drukarka jest stworzona dla szkół. Lekka i stabilna konstrukcja pozwala na łatwy transport w wybrane miejsce, a jej design idealnie wpisuje się w szkolny klimat. Oprócz ekoSystemu i drukarek 3D marka Banach 3D oferuje biodegradowalne filamenty PLA oraz długopisy 3D. Jesteśmy przekonani, że nasza szeroka oferta wpisuje się w obecne potrzeby rynku edukacyjnego. Widząc, jak dynamicznie zmienia się środowisko w branży szkolnej i jak ogromne potrzeby rozwojowe mają szkoły, udostępniamy nasze drukarki dla palcówek publicznych i niepublicznych „od ręki”. Zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy indywidualnie odpowiedzą na wszystkie nurtujące Cię pytania związane z drukiem 3D i ekoSystemem. Jesteśmy i rozwijamy się dla Was. Decydując się na ekoSystem Banach 3D, możesz mieć pewność, że będziesz zawsze na bieżąco z najważniejszymi zagadnieniami z druku 3D. Zaopiekujemy się Twoją szkołą, z nami z powodzeniem wdrożysz druk 3D!

EkoSystem Banach 3D, przewodnik po druku

__________________

Autor: Patryk Cichoracki – Menedżer ds. rozwoju produktu, fascynator i praktyk nowych technologii w edukacji. W wydawnictwie Ei System mocno związany drukiem 3D, ciągle poszukuje najkorzystniejszych rozwiązań dla Nauczycieli i Dyrektorów.