FAQ – pytania i odpowiedzi

Kalibrację wykonuje się z użyciem czterech śrub stołu roboczego. Instrukcja jest dostępna na stronie: https://www.youtube.com/watch?v=P-7jtKfGDlY

W naszej drukarce zastosowaliśmy magnetyczną nakładkę na stół. W celu ściągnięcia gotowego wydruku można wyciągnąć ją z drukarki. Nakładkę zaginamy w rulon, dzięki czemu wydrukowany model z łatwością odejdzie od nakładki magnetycznej. Następnie ponownie nakładamy nakładkę na stół.

Pierwszą i najczęstszą przyczyną jest nieprawidłowo skalibrowane urządzenie. Konieczne jest zmniejszenie odległości pomiędzy platformą a dyszą poprzez uniesienie stołu.
Możliwe jest też zastosowanie klejów adhezyjnych (np. Dimafix).

Pierwszą i najczęstszą przyczyną jest nieprawidłowo skalibrowane urządzenie. Dysza znajduje się zbyt blisko stołu, przez co filament wprasowuje się w nakładkę. Uwaga – nieprawidłowa kalibracja może prowadzić do uszkodzenia podkładki magnetycznej!

Czyszczenie podkładki magnetycznej nie jest konieczne. Drobne pozostałości filamentu zazwyczaj odchodzą z kolejnymi wydrukami.
W razie potrzeby podkładkę można odtłuścić np. roztworem alkoholu.

Uszkodzenia nakładki magnetycznej są, w większości przypadków, spowodowane niedokładną kalibracją urządzenia. Nakładka jest wymienna i dostępna do zakupu: https://www.eisystem.pl/wszystkie-produkty/193-podkladka-magnetyczna-dla-drukarek-3d.html

Rolkę filamentu należy umieścić na dołączonym do drukarki uchwycie, w sposób umożliwiający jego swobodne rozwijanie. Następnie wprowadzić filament w czujnik końca filamentu oraz przeprowadzić przez ekstruder (ściskając go od góry w miejscu śruby) do białej rurki PTFE. Następnie skorzystać z opcji „wsuń filament”  – opis wraz ze zdjęciami znajduje się na 10 stronie instrukcji obsługi.

W sytuacji, gdy filament utknął w rurce PTFE poza ekstruderem, możliwe jest jej odłączenie, po przyciśnięciu czarnej złączki (na zdjęciu) i delikatnym szarpnięciu wężyka. Po nagrzaniu głowicy możliwe będzie usunięcie filamentu. Montaż rurki odbywa się podobnie do jej demontażu – po wciśnięciu złączki, wężyk należy docisnąć do ekstrudera.

w ostatnim etapie produkcji zdecydowaliśmy się na zastosowanie podkładki magnetycznej, która ułatwia ściąganie gotowych modeli. Stosowanie skrobaka doprowadzi do uszkodzenia podkładki magnetycznej.

Zachęcamy do aktualizacji oprogramowania. Jest ono dostępne do pobrania na stronie: https://banach3d.pl/do-pobrania/. Aby zaktualizować urządzenie, należy pobrane pliki skopiować do głównego katalogu karty pamięci, a następnie umieścić ją w wyłączonej drukarce. Po włączeniu urządzenia, automatycznie rozpocznie się proces aktualizacji.

Częstą przyczyną przesunięć warstw jest zderzenie głowicy drukarki 3D z drukowanym modelem bądź np.: ręką użytkownika.
Problemem może być też słaba wentylacja – można umieścić ją na podwyższeniu. Zalecanym jest zapewnienie jej swobodnego przepływu chłodnego powietrza.  Podczas pracy ważnym jest, by urządzenie znajdowało się z dala od źródeł ciepła, takich jak kaloryfer, promienie słoneczne itp.

Raft jest przydatny w przypadku problemów z przyczepnością modelu do stołu roboczego. W przypadku niektórych modeli (np. z elementami zawieszonymi w powietrzu) konieczne może być zastosowanie podpór.

Kamerę należy podłączyć do źródła zasilania. Na dowolne urządzenie przenośne (z systemem iOS lub android) pobierz aplikację HDWifiCamPro. Dokładna instrukcja połączenia aplikacji z kamerą jest dostępna na stronie: https://banach3d.pl/do-pobrania/

Drukarkę można połączyć z dowolnym urządzeniem mobilnym (z systemem iOS lub android).
Aplikację można pobrać w AppStore, w przypadku systemu Android należy pobrać aplikację na komputer a następnie wgrać ją na urządzenie przenośne. Instalację należy uruchomić z poziomu urządzenia.  Dokładna instrukcja jest dostępna na stronie: https://banach3d.pl/do-pobrania/

Gwarancja GOLD dla sprzętu Banach 3D, to przede wszystkim wsparcie merytoryczne oraz sprzętowe wraz z dodatkową bezpłatną usługą serwisową. Pomożemy Ci w pierwszych krokach ze sprzętem, wskażemy obszary, w jakich możesz zaadaptować go w swojej szkole, a także pomożemy rozpocząć drukowanie 3D w Twojej placówce.  POBIERZ

Tak, gwarancja GOLD jest dodatkową, bezpłatną usługą dla posiadaczy drukarki Banach School. 

Pobierz „Przewodnik po druku 3D”

Co znajdziesz w przewodniku 3D?

  1. Czym jest druk 3D?
  2. Budowa drukarki 3D
  3. Obudowa drukarki
  4. Stół roboczy
  5. Głowica drukująca
  6. Osie transportujące głowice drukujące
  7. Interfejs gniazd wejścia/wyjścia
  8. Czujnik końca filamentu
  9. Ekstruder
  10. Rurka transportująca filament
  11. Graficzny interfejs użytkownika
  12. Filamenty i ich rodzaje
  13. Poziomowanie i kalibracja stołu
  14. Podstawowe czynności eksploatacyjne przy drukarce 3D

I wiele więcej

POBIERZ PRZEWODNIK

Nie znalazłeś/aś odpowiedzi na pytania? Napisz do nas

Pobierz poradnik po druku 3D. Stworzony przez Łukasza Gierka dla marki Banach 3D