Puzzle „Nazewnictwo chemii nieorganicznej”

Projekt 3D puzzli nieorganicznych został stworzony przez markę Banach 3D. Poznaj całą gamę projektów 3D, dzięki którym zyskasz dodatkowe materiały dydaktyczne na zajęcia edukacyjne.

Chemia często bywa nazywana królową nauk. Nie da się ukryć, że to właśnie ona pomaga zrozumieć zależności, jakie codziennie zachodzą dookoła nas. Niemniej jednak, szczególnie na samym początku, zrozumienie zasad chemii i rozeznanie się w nazewnictwie poszczególnych związków może być zadaniem prawdziwie karkołomnym. Uczniowie bardzo często doświadczają na tym etapie szeregu trudności. Okazuje się jednak, że istnieje bardzo prosty sposób na to, by je pokonać. Zwykle bardzo chętnie korzysta się z różnorakich pomocy naukowych. Mają one dać szerszą perspektywę i usystematyzować wiedzę, którą uczniowie wynieśli ze szkolnej ławki. Warto jednak zaznaczyć, że niektóre pomoce naukowe można wykonać samodzielnie. Potrzebna będzie jedynie drukarka 3D, a także odpowiedni wzór.

Puzzle „Nazewnictwo chemii nieorganicznej” – niezbędna pomoc w zrozumieniu chemii

Procesy chemiczne tak naprawdę nigdy nie były łatwe do zrozumienia. Zachodzi w nich bowiem wiele zależności. Niemniej jednak wymóg opanowania podstawowej wiedzy dotyczącej związków chemicznych i reakcji jest zawarty w podstawie programowej, wobec czego, chcąc nie chcąc, dzieci muszą się z tymi zagadnieniami zmierzyć. Jednak dzięki drukarce 3D i projektowi od banach3d.pl nauka chemii może stać się o wiele przyjemniejsza.
Wspomniany powyżej projekt 3D odnosi się do puzzli związanych z nazewnictwem chemii organicznej. Jest to idealny zestaw do samodzielnego przygotowania, który pozwoli trenować i opanować do perfekcji nomenklaturę chemiczną. To właśnie tego typu puzzle pozwolą uczniom na ćwiczenie i na zrozumienie tego, na czym polega skomplikowany proces utleniania, a także, jak przebiegają wiązania atom/grupa. Z taką pomocą naukową, każde zadanie chemiczne i każda zasada zostanie w prosty i szybki sposób odpowiednio wyjaśniona, a uczniowie w ten sposób będą mogli szybko i skutecznie przygotować się do ewentualnego testu.

Skorzystaj z naszego projektu i zrozum zasady chemiczne

Na stronie projekty.banach3d.pl został przygotowany pełny projekt puzzli związanych z nazewnictwem chemii organicznej. Na stronie można znaleźć także kompletną instrukcję dotyczącą sposobu przygotowania projektu na drukarce 3D i zestaw porad, jak się do drukowania odpowiednio przygotować. Dzięki tym materiałom z łatwością będzie można przeprowadzić drukowanie w technologii 3D i co najważniejsze, będzie można szybko i sprawnie przygotować nieocenioną pomoc naukową.
Drukowanie 3D staje się coraz popularniejsze, gdyż daje możliwość wytworzenia fizycznych przedmiotów. Dzięki projektowi, jakim są puzzle „Nazewnictwo chemii organicznej”, uczniowie będą mogli samodzielnie je układać, a jednocześnie uczyć się chemii w połączeniu z zabawą. Czas przygotowywania takiego projektu na drukarce Banach to około 7 godzin. Niemniej jednak warto poświęcić ten czas i wykonać niezbędną pomoc naukową. W taki sposób chemia stanie się banalnie prosta.