Zestaw konstrukcyjny molekuły – by nauka chemii nie była problemem

Drukarka Banach 3D School

Chemia to w szkole przedmiot obligatoryjny. Niemniej jednak nie jest tajemnicą, że to właśnie on sprawia uczniom najwięcej problemów. Często zdarza się bowiem, że nie wszystkie tematy, które nauczyciel stara się wyjaśnić na lekcji, są dla naszych pociech zrozumiałe. Pomimo, iż szkoły dokładają wszelkich starań, by uczniowie rzeczywiście wynieśli z lekcji jak najwięcej wiedzy, przedmiot ten budzi liczne obawy. Przyczyną tego stanu rzeczy jest nierzadko brak wizualnych pomocy naukowych. To właśnie one pomagają zrozumieć pojęcia cząsteczek czy związków. Obrazują powstawanie reakcji i co najważniejsze sprawiają, że uczniowie mogą skrupulatnie swoją wiedzę usystematyzować. Z pomocą przychodzi drukarka 3D, która w oparciu o gotowy projekt, pozwoli samodzielnie wykonać pomoc naukową dla dziecka.

Zestaw konstrukcyjny molekuły, który ułatwi tworzenie chemicznych powiązań

Chemia to nauka, która stara się wyjaśnić wiele zjawisk zachodzących dookoła nas. Wszystko stworzone jest bowiem z szeregu atomów i molekuł, które tworzą z kolei solidne wiązania. Choć z pozoru wydaje się to banalnie proste, to jednak sprawia uczniom największe problemy. Nie są oni w stanie zobrazować sobie tego, jak poszczególne molekuły w schematyczny sposób układają się w wiązania i w jaki sposób tworzą one ze sobą połączenia.
Z pomocą przychodzi projekt od marki Banach 3D. Jest to projekt pełniący rolę swoistego zestawu konstrukcyjnego. Składa się on z kulek imitujących molekuły, a także kijków, za pomocą których możliwe jest ich połączenie. Dzięki takiej pomocy naukowej uczniowie będą mogli samodzielnie pracować nad stworzeniem molekularnych powiązań i co najważniejsze, zrozumieć, jaka zasada kieruje ich powstawaniem. Taki zestaw konstrukcyjny umożliwia nie tylko dokładniejsze poznanie wiązań molekularnych, ale przede wszystkim umożliwia rozbudzenie pokładów własnej kreatywności.
Przy pomocy łączników i „kulek” uczniowie samodzielnie będą mogli modelować związki i tym samym sprawdzać, czy udało się im wykonać poprawne powiązanie. To niezbędna pomoc naukowa dla uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy już rozpoczęli swoją przygodę z nauką chemii.

Gotowy projekt od marki  Banach 3D

Na naszej stronie można pobrać gotowy projekt zestawu konstrukcyjnego molekuły. Opatrzony jest on dokładną instrukcją dotyczącą sposobu przygotowania i drukowania. Jedyne co będzie potrzebne do stworzenia tego typu pomocy naukowej, to drukarka 3D i odrobina cierpliwości. Ta jednak popłaci. Za pomocą gotowego projektu z naszej strony i drukarki 3D, będzie można bowiem stworzyć dla dziecka niesamowitą i niezwykle wartościową pomoc naukową.
Z zestawem konstrukcyjnym molekuły, rozwiązywanie zadań chemicznych stanie się prawdziwą przyjemnością.
Zestaw molekuły stworzony w 3D