Zrozum świat astronomii z modelem układu słonecznego 3D

Z marką Banach 3D możesz stworzyć układ słoneczny na lekcję geografii. Wystarczy drukarka 3D oraz filament PLA. Taki zestaw pozwoli na stworzenie niepowtarzalnego modelu 3D. Pobierz gotowy projekt 3D ze strony marki Banach 3D.

Astronomia to z pewnością jedna z ciekawszych dziedzin nauki. Choć nie jest ona w maksymalnym stopniu zgłębiana podczas zajęć szkolnych, to jednak wiele dzieci już na wczesnym etapie swojej edukacji wykazuje się ogromnym zainteresowaniem odnośnie tego, jak funkcjonuje wszechświat. Zwykle lekcje wyjaśniają jedynie pobieżnie podstawowe kwestie związane z układem słonecznym, a także pozwalają zapoznać się z planetami, jakie się w nim znajdują. Uczniowie, którzy chcą jeszcze dokładniej zgłębić temat, muszą dokonać tego samodzielnie. Z modelem 3D układu słonecznego, stanie się to o wiele łatwiejsze.

Układ słoneczny na stojaku w wersji 3D

Chyba nic bardziej nie jest w stanie pomóc w wizualizacji tego, jak prezentuje się układ słoneczny, niż model 3D. Właśnie taki model układu słonecznego na stojaku można znaleźć na stronie banach3d.pl. Firma ta jest bezapelacyjnym pionierem w przygotowywaniu modeli przeznaczonych do wydruku na drukarkach 3D. Model układu słonecznego na stojaku składa się z kijków, o różnej długości, na których końcach można zamieścić kulki, do złudzenia przypominające Słońce, a także inne planety układu. Dzięki takiemu modelowi każdy miłośnik astronomii może poświęcić się swojej ulubionej dziedzinie i dokładnie zrozumieć, w jaki sposób działa nasz układ słoneczny i jak jest zbudowany. Z pewnością będzie to także niezawodna pomoc naukowa dla każdego dziecka, chcącego zgłębiać swoją wiedzę dotyczącą astronomii. Model układu słonecznego na stojaku jest odzwierciedleniem wszystkich planet znajdujących się w układzie. Co więcej kijki zostały zaprojektowane tak, by można było także zwizualizować kolejność tych planet, biorąc pod uwagę odległość od głównego punktu, jakim jest Słońce. W ten sposób bardzo szybko dziecko zdobędzie podstawowe informacje dotyczące skali odległości oraz różnic w wielkości poszczególnych ciał niebieskich. Model układu słonecznego w 3D stanie się również świetną ozdobą pokoju każdego miłośnika astronomii. Wszystkie jego części zostały bowiem zaprojektowane w taki sposób, by tworzyły niezwykle estetyczną i edukacyjną kompozycję.

Samodzielne drukowanie modelu układu słonecznego 3D

Marka Banach 3D, wydawnictwa edukacyjnego Ei System, daje wszystkim możliwość samodzielnego wydrukowania modelu układu słonecznego w 3D. Na stronie można bowiem znaleźć gotowy wzór, wraz z pełną instrukcją dotyczącą drukowania modelu. Oczywiście konieczna będzie również drukarka 3D Banach, gdyż to właśnie z myślą o tym urządzeniu został zaprojektowany wspomniany model. Szacowany czas przygotowywania takiego projektu wynosi około 8 godzin. Dokładna instrukcja pomoże krok po kroku, jak przejść przez cały proces drukowania i pozwoli uniknąć ewentualnych pomyłek. Korzystając z projektu układu słonecznego 3D, można stworzyć perfekcyjny, fizyczny model, który z pewnością doceni każde dziecko zaangażowane w doskonalenie astronomicznej wiedzy.