Filamenty PLA stworzone dla edukacji

Filament PLA jest ekologiczny, ze składników pochodzenia naturalnego.  Został stworzony z myślą o projektach realizowanych z szkołach. Jest rekomendowany dla urządzeń marki Banach 3D, ale charakteryzuje się on wysoką kompatybilnością z każdą dostępną na rynku drukarką 3D. Specjaliści cenią sobie jego wysoką jakość biodegradowalność, a przede wszystkim jednolitość wydruku – dlatego też jest polecany przez praktyków. Materiał jest prosty w użytkowaniu, nie wymaga wyspecjalizowanych warunków druku (w przeciwieństwie do filamentu ABS). Jego jednolity rozmiar (restrykcyjne normy jakości), powoduje brak problemów z „czopowaniem dyszy”, a co za tym idzie, użytkownik nie traci czasu na usługi serwisowe.  Dobrze nawinięty, nie „skręca się” na szpuli – dzięki temu masz pewność, iż filament zostanie poprawnie i równomiernie wciągnięty do drukarki, co spowoduje ciągłość wydruku. Charakteryzuje się wysoką absorbcją farb akrylowych. Filament  jest łatwy w malowaniu, nawet bez użycia podkładu samochodowego.

 Dlaczego filament PLA Banach?

Czym filament Banach PLA wyróżnia się od innych filamentów?

 

Filament Banach 3D to materiał do druku 3D na bazie biopolimeru pozyskiwanego z zasobów naturalnych. Nie jest tworzywem sztucznym, pozyskiwanym wytworzonym na bazie ropy naftowej. Materiał bazowy użyty do produkcji filamentu Banach 3D SPEC posiada zwiększony o 30% współczynnik płynięcia, co skutkuje dużo łatwiejszym przepływem tworzywa przez głowicę drukarki. Umożliwia to stabilny oraz jednostajny proces druku 3D. W porównaniu ze standardowym PLA materiał charakteryzuje się wyższą lepkością, w konsekwencji czego oferuje bezproblemowy proces druku na urządzeniach wyposażonych w niepodgrzewane platformy robocze. Filament Banach 3D wykazuje bardzo dobrą adhezję międzywarstwową oraz zapewnia wysoką skuteczność i  rozdzielczość drukowanych elementów. Filament Banach 3D charakteryzuje się wysoką krystalicznością i zdolnością do krystalizacji, dzięki czemu jego odporność temperaturowa w porównaniu do standardowych filamentów PLA wzrosła o 5% do 60°C.

Sprawdź wszystkie dostępne kolory filamentów PLA

 

W ofercie Banach 3D pojawiły się nowe kolory filamentów PLA.

Specyfikacja techniczna

Informacje o filamentach PLA 1kg

Średnica filamentu 1,75 mm
Tolerancja wymiarowa +/- 0,05 mm
Temperatura druku 185 – 2150C
Gęstość 1,24 g/cm3
Skurcz materiału Brak
Podgrzewany stół Nie wymagany
Podgrzewana komora Nie wymagana
Zabudowana komora drukarki Nie wymagana
Suszarka do filamentu Nie wymagana
Waga netto 1 kg
Waga brutto 1,4 kg
Wymiary szpuli Średnica zewnętrzna 20 cm
Średnica wewnętrzna 5,2 cm
Szerokość 6,7 cm
Średnica otworu montażowego 5,4 cm
Próżniowo pakowany TAK
Pochłaniacz wilgoci TAK


Specyfikacja filamentów PLA Smooth, Rocky i Active

Średnica filamentu 1,75 mm
Tolerancja wymiarowa +/- 0,05 mm
Temperatura druku 185-225°C dla Active 150-220°C
Gęstość 1,24g/cm3
Skurcz materiału Brak
Podgrzewany stół Nie wymagany
Podgrzewana komora Nie wymagana
Zabudowana komora drukarki Nie wymagana
Suszarka do filamentu Nie wymagana
Waga netto 0,9 kg
Waga brutto 1,3 kg
Średnica zewnętrzna 20 cm
Średnica wewnętrzna 5,2cm
Szerokość 6,7 cm
Średnica otworu montażowego 5,4 cm
Próżniowo pakowany TAK
Pochłaniacz wilgoci TAK

 

Jak przechowywać filament?

Warto zadbać o odpowiednie warunki przechowywania filamentu, dzięki czemu wydruki oraz sam proces druku będą jak najbliższe ideału. 

  1. powinien być przechowywany w suchym miejscu z dala od wilgoci (np. w zamykanej szafie),
  2. powinien zostać umiejscowiony z dala od ekspozycji na światło słoneczne,
  3. na dłuższą przerwę od drukowania należy wyjąć go z drukarki, schować do kartonika wraz z dołączonym do niego żelem krzemionkowym (zmniejszy to ryzyko zawilgocenia),
  4. po wyjęciu z drukarki końcówkę filamentu umieścić w specjalnym otworze znajdującym się w szpuli,
  5. przed przystąpieniem do ponownego załadowania do drukarki 3D obcinamy końcówkę żyłki pod kątem 450, dzięki temu łatwiej będzie go załadować.

Filmy instruktażowe o filamentach PLA

Instruktażowe materiały video dotyczące filamentów PLA, przekażą Tobie najważniejsze informacje związane z rozpoczęciem pracy z drukiem 3D. Po obejrzeniu filmików dydaktycznych, skuteczne i szybko stworzysz ciekawe modele 3D, bez obaw, o zużycie zbyt dużej ilości filamentu. Łukasz Gierek – pasjonat nowych technologii i nasz Ambasador, odpowie na najczęściej zadawane pytania i zdradzi ciekawe patenty na pracę z filamentem PLA. Ponadto dowiesz się tego, czego nie powie Ci żaden producent filamentu. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z każdą lekcją. 

Poznaj realizacje z wykorzystaniem filamentów PLA!

Poznaj realizacje z wykorzystaniem filamentów PLA i przekonaj się dlaczego to świetny wybór dla Twojej szkoły. Zobacz jak kreatywne i niepowtarzalne kolorystycznie modele 3D możesz stworzyć ze swoimi uczniami na zajęciach edukacyjnych, czy też kołach zainteresowań. Pobierz gotowe projekty. 

Sprawdzone i wysokiej jakości filamenty PLA

3500 tys.

wydrukowanych modeli

140 kg

przetestowanych filamentów

JAKOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO GWARANTOWANE PRZEZ PRODUCENTA