Filamenty PLA dedykowane dla szkół!

Filament PLA jest ekologiczny, ze składników pochodzenia naturalnego. Idealnie sprawdza się w edukacji i jest dedykowany do drukarki Banach 3D. Specjaliści cenią sobie jego wysoką jakość i biodegradowalność, dlatego też jest polecany przez praktyków. Filament PLA jest również rekomendowany do drukarek z programu Laboratoria Przyszłości. Ponadto charakteryzuje się wysoką kompatybilnością z każdą drukarką 3D. Materiał jest prosty w użytkowaniu, nie wymaga wyspecjalizowanych warunków druku (w przeciwieństwie do filamentu ABS). Jego jednolity rozmiar (restrykcyjne normy jakości), powoduje brak problemów z „czopowaniem dyszy”, a co za tym idzie użytkownik nie traci czasu na częste wizyty i usługi serwisowe.  Dobrze nawinięty, nie „skręca się” na szpuli – dzięki temu masz pewność iż filament zostanie poprawnie i równomiernie wciągnięty do drukarki, co spowoduje ciągłość wydruku. Charakteryzuje się wysoką absorbcją farb akrylowych. Filament  jest łatwy w malowaniu farbami akrylowymi, nawet bez użycia podkładu samochodowego.

 Dlaczego filament PLA?

FIlament PLA jest całkowicie biodegradowalny i bezpieczny dla użytkowników. Pozyskuje się go z trzciny cukrowej i kukurydzy. Charakteryzuje go ogromna wytrzymałość, a więc sprosta nawet dużym modelom 3D. Ciekawa kolorystyka pozwala na tworzenie ciekawych i niepowtarzalnych kolorystycznie prac 3D. Filament PLA Idealnie sprawdza się do pracy z drukarką 3D, jak i do długopisów 3D. Pozwala ona na pracę już w temperaturze 180 stopni Celsjusza i nie wymaga podgrzewanego stołu. Praca z filamentem PLA to gwarancja starannych i estetycznych modeli 3D.

 

Sfinansuj filamenty PLA w programie Laboratoria Przyszłości

Filament PLA możesz dofinasnować w programie Laboratoria Przyszłości. Dzięki programowi rządowemu, uzyskasz wsparcie finansowe na zakup odpowiedniego sprzętu oraz materiałów, niezbędnych do rozpoczęcia tworzenia niepowtarzalnych modeli 3D. Jesteśmy do Twojej dyspozycji! Pomożemy Tobie w szybko i skutecznie wypełnić wniosek, abyś od września cieszył się nowym sprzętem w swojej szkole. Postaw na nowe technologie i zaufaj doświadczeniu specjalistów.

Filament PLA w programie Laboratoria Przyszłości.

 

 

Specyfikacja techniczna

Informacje o PLA

Średnica filamentu: 1,75 mm
Temperatura druku: 185-215 stopni
Podgrzewany stół: NIE
Waga netto: 1 kg
Waga brutto: 1,4 kg
Wymiary szpuli: śr. zewn. – 20cm, śr. wewn. – 5,2cm, szer. – 6,7cm

 

Cechy PLA:

  • relatywnie niska temperatura topnienia,
  • brak skurczu po schłodzeniu,
  • nie jest łatwopalny,

Filmy instruktażowe o filamentach PLA

Filmiki instruktażowe dotyczące filamentów PLA przekażą Tobie najważniejsze informacje związane z rozpoczęciem pracy z drukiem 3D. Prawidłowe wykorzystanie materiału pozwoli na skuteczne i szybkie tworzenie ciekawych modeli 3D, bez obaw o zużycie zbyt dużej ilości filamentu. Łukasz Gierek – pasjonat nowych technologii, odpowie na najczęściej zadawane pytania i zdradzi ciekawe patenty na pracę z filamentem PLA. Ponadto dowiesz się tego, czego nie powie Ci żaden producent filamentu. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z każdą lekcją poświęconą materiałowi i życzymy przyjemnej pracy z drukarkami i długopisami 3D!

Poznaj realizację z wykorzystaniem filamentów PLA!

Poznaj realizację z wykorzystaniem filamentów PLA i przekonaj się dlaczego to świetny wybór dla Twojej szkoły. Zobacz jak kreatywne i niepowtarzalne kolorystycznie modele 3D możesz stworzyć ze swoimi uczniami dla zajęciach edukacyjnych, czy też kołach zainteresowań. Sprawdź realizację innych szkół i zainspiruj się! Pobierz gotowe projekty. 

Sprawdzone i wysokiej jakości filamenty PLA

3500 tys.

wydrukowanych modeli

140 kg

przetestowanych filamentów

JAKOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO GWARANTOWANE PRZEZ PRODUCENTA