Krok po kroku poznasz druk 3D

3D Banach Rapid – idealny do zaawansowanych wydruków

Została ona wyprodukowana i dostosowana do potrzeb polskich szkół, głównie z myślą o szkołach ponadpodstawowych. Najnowszy model Banach Rapid sprawdzi się do pracy z wydrukiem zaawansowanych modeli 3D.  Drukarka jest bardzo intuicyjna w obsłudze i bezpieczna do użytku szkolnego dzięki zamkniętemu obszarowi roboczemu.

Co wyróżnia drukarkę Banach Rapid?

 • jest trzy razy szybsza w porównaniu do drukarki Banach School, dzięki temu na jednej lekcji wydrukujesz nawet kilka modeli,
 • jest dwukrotnie większa i cięższa — przystosowana do częstej i szybkiej pracy w szkolnych pracowniach druku 3D,
 • przeznaczona do wydruku również zaawansowanych modeli 3D,
 • posiada największe pole robocze wśród dostępnych modeli drukarek 3D BANACH

Krok pierwszy – obsługa drukarki Banach Rapid

Co znajdziesz w szkoleniach z drukarki Banach Rapid 3D?

Skorzystaj z edukacyjnych materiałów video, które przedstawiają najważniejsze funkcjonalności drukarki Banach Rapid 3D.  
Tematyka szkoleń Banach Rapid 3D:

 1. Rozpakowanie i przygotowanie drukarki do pierwszego wydruku
 2. Kalibracja drukarki 3D
 3. Drukowanie 3D
 4. Załadowanie filamentu 
 5. Wstrzymanie zatrzymanie drukowania
 6. Wymiana filamentu
Baza szkoleń i webinaria

Materiały edukacyjne – niezbędne do druku 3D

 • Instrukcja stanowiskowa – Zasady bezpiecznego korzystania z drukarek Banach 3D – POBIERZ
 • Instrukcja obsługi dla drukarki Banach Rapid – POBIERZ 

Krok drugi – sprawdź ofertę filamentów

Filamenty PLA i PET-G – sprawdź, co możemy Ci zaoferować!

Filamenty PLA to biodegradowalny i bezpieczny dla dzieci materiał, wykorzystywany do tworzenia modeli 3D. Satysfakcja z wydrukowanego na drukarce 3D modelu jest najważniejsza, a więc liczy się tutaj wysoka jakość i szeroka gama kolorystyczna. Filamenty PLA są rekomendowane przez producentów do drukarek marki Banach, a więc masz pewność, że korzystasz ze sprawdzonych materiałów do druku 3D. Filament Banach 3D PET-G to materiał do druku 3D, który łączy w sobie najbardziej pożądane cechy PLA i ABS. Swoje doskonałe właściwości mechaniczne i odporność chemiczna czynią filament PET-G idealnym materiałem do produkcji precyzyjnych elementów o stabilnym kształcie oraz wytrzymałych właściwościach.

 

 

Krok trzeci – zaprojektuj samodzielnie model 3D

TinkerCad i Fusion 360

Poznaliście już najważniejsze funkcje drukarki Banach School 3D oraz skorzystaliście z darmowej bazy projektów 3D. Obydwa te kroki są potrzebne do tego, aby z większą pewnością rozpocząć bardziej zaawansowane prace z urządzeniem. Wszystko po to, aby zajęcia edukacyjne były coraz ciekawsze i pozwalały na rozwijanie umiejętności technicznych wśród uczniów. Teraz czas na poznanie podstaw projektowania w programach Autodesk TinkerCad oraz Fusion 360. Łukasz Gierek – Ambasador marki Banach 3D, a przede wszystkim doświadczony ekspert w druku 3D i nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem, w przystępny i ciekawy sposób wprowadzi Was w świat projektowania 3D. Zapraszamy!

 

Krok czwarty – dołącz do grupy „Szkolny druk 3D – Banach”

Nasze Wydawnictwo działa wieloobszarowo, aby tradycyjna edukacja stała się edukacją przyszłości . Wiemy jednak, że intensywne zmiany w szkolnictwie, powodują, że nauczyciele mają więcej wyzwań, a co za tym idzie o wiele więcej pracy . W tak dynamicznym środowisku potrzebne jest wzajemne wsparcie, dzielenie się doświadczeniem, poszukiwanie pomocy i inspiracji. Z tego względu powstała grupa „Szkolny druk 3D – Banach”, która zrzesza już około dwóch tysięcy nauczycieli z polskich placówek.  Zachęcamy do dołączenia. Inspiruj siebie. Inspiruj innych!

Dołącz do grupy

 

Skorzystaj z bezpłatnego, dodatkowego wsparcia! 

Gwarancja GOLD dla Banach 3D

Gwarancja GOLD dla sprzętu Banach 3D, to przede wszystkim wsparcie merytoryczne oraz sprzętowe wraz z dodatkową bezpłatną usługą serwisową. Pomożemy Ci w pierwszych krokach ze sprzętem, wskażemy obszary, w jakich możesz zaadaptować go w swojej szkole, a także pomożemy rozpocząć drukowanie 3D w Twojej placówce.  Jako jedyni na rynku oferujemy pełne wsparcie merytoryczne, dzięki któremu nasi specjaliści odpowiedzą telefonicznie, mailowo oraz na grupie FB na najczęstsze pytania związane z drukiem 3D, takie jak przygotowanie drukarki 3D do druku, wybór odpowiedniego modelu, przygotowanie plików do druku. Wskażemy, w jakich programach graficznych można stawiać pierwsze kroki w modelowaniu.

Pobierz gwarancję GOLD