Poznaj Ambasadorów Banach 3D

Nasz zespół tworzą pasjonaci nowych technologii, którzy codziennie wraz z uczniami tworzą niesamowite modele 3D. Taka forma edukacji otwiera drzwi młodym ludziom do zawodów przyszłości, a my jesteśmy po to, aby im to umożliwiać. Z dumą przedstawiamy Ambasadorów Banach 3D, którzy każdego dnia przyczyniają się do popularyzacji tego typu zajęć w szkołach. Przede wszystkim potrafią pokazać, że drukarka 3D i długopisy 3D to świetne rozwiązanie na różnorodne zajęcia i koła zainteresowań. Jesteśmy tutaj dla Was!

 

mgr Łukasz Gierek

Cześć jestem Łukasz, nauczyciel przedmiotów ścisłych w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu. Przede wszystkim pasjonat druku 3D i ogólnie pojętych nowych technologii w edukacji. Jestem również wykładowcą akademickim na Akademii Handlowej Nauk Stosowanych w Radomiu oraz na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Jestem jedną ze stu osób, które przyczyniły się do rozwoju umiejętności cyfrowych w Polsce w 2019 oraz 2021 r., przez kapitułę ekspertów oraz praktyków skupionych wokół Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce. „Nie jest satysfakcjonujące uczenie technologii dla samego jej poznania. Jak ją wykorzystać w życiu, aby ułatwić sobie codzienne obowiązki? Od wielu lat pracuje wspólnie z młodzieżą nad sposobami wykorzystania najnowszych gadżetów i budowania samoświadomości cyfrowego bezpieczeństwa w sieci. Szybkość zmieniającej się technologii zmusza do ciągłego wyścigu. Jak zostać w nim zwycięzcą? Cały czas staram się odnaleźć odpowiedź na to pytanie. Z zamiłowania kreator serwisów internetowych i aplikacji rozszerzonej rzeczywistości. Reklama, grafika, kodowanie. Lubię to! Prywatnie zaangażowany futbolista i niezmordowany kibic. Uwielbiam spotykać się z ciekawymi ludźmi”

Zapraszam Cię na pokład! Pomogę Tobie poznać druk 3D od podstaw. 

mgr Aleksandra Janicka

Mam na imię Ola. Jestem pasjonatką pracy z małym dzieckiem oraz dyplomowaną nauczycielką wychowania przedszkolnego i wicedyrektorką ZSP Nr 1 w Strzyżowicach. Tworzę programy własne i innowacje pedagogiczne. W 2023 r. zostałam zwyciężczynią prestiżowego konkursu  Nauczyciel Jutr@. Ukończyłam studia na kierunkach: Edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne, a także Organizacja i zarządzanie oświatą. Mam to szczęście, że moje zainteresowania i poglądy na edukację małego dziecka, mogę przenosić na grunt przedszkola i zarażać nimi innych, czerpiąc jednocześnie inspirację i energię do dalszej pracy.

Najważniejsze w mojej pracy jest podążanie za dzieckiem i jego naturalny rozwój w zgodzie z samym sobą. Swoje działania skoncentrowałam na pedagogice planu daltońskiego. W codziennej pracy sięgam po nowoczesne technologie.  Wykorzystuję długopisy 3D Banach do tworzenia z  Przedszkolakami niepowtarzalnych, wyjątkowych i urokliwych modeli.

mgr Jacek Kawałek

Cześć jestem Jacek. Na co dzień jestem nauczycielem informatyki w Zespole Szkół Nr 1 im H. Sienkiewicza w Kołobrzegu. Z zawodu jestem elektrykiem. Odbyłem dwu letnią służbę wojskową w Bałtyckiej Brygadzie Wojsk Ochrony Pogranicza w Koszalinie. Ukończyłem WSInż w Koszalinie na kierunku Technika i Informatyka na Wydziale Mechanicznym, oraz Grafikę Komputerową na Politechnice Warszawskiej na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych. W zawodzie nauczyciela mam już kilkunastoletnie doświadczenie. Jestem twórcą projektu KOŁOBRZEG 3D, mającego na celu zainteresowanie uczniów i mieszkańców Kołobrzegu historią miasta, które praktycznie całkowicie zniszczyły wojny. W projekcie technologia 3D wykorzystałem zarówno modelowanie, druk 3D i animację. Jestem współtwórcą szkolnej telewizji SIENKIEWICZ TV oraz prezes Stowarzyszenia SAPERE AUDE działającego na rzecz młodzieży. Druk 3D to moja pasja i cieszę, gdy mogę się nią dzielić z innymi. Jesteśmy inspiracją dla innych, a my sami czerpiemy inspiracje od Ekspertów. Podzielę się swoją wiedzą, w jaki sposób zorganizować angażujące kółko zainteresowań z wykorzystaniem druku 3D. Uczniowie bardziej angażują się w zajęcia edukacyjne, gdy nauczyciele wiedzą jak je zorganizować. Dlatego istotne jest poznanie podstaw, aby móc w pełni wykorzystywać potencjał nowych technologii w szkolnictwie.

Jestem Ambasadorem marki Banach 3D, ponieważ chcę Wam pomóc w poznaniu druku 3D, jak i zainspirować Was do tworzenia ciekawych i niepowtarzalnych zajęć edukacyjnych! 

mgr Artur Tutka

Cześć jestem Artur i z radością zapraszam Cię do wspólnego poznawania druku 3D. Jestem nauczycielem dyplomowanym w Zespole Szkół Technicznych Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu. Moje doświadczenie zawodowe sięga 24 lat. Nauczam przedmiotów zawodowych. Ukończyłem studia: WSP Rzeszów, WSSG w Tyczynie, Uniwersytet Jagielloński. Jestem
wolontariuszem Fundacji E-Nable Polska – ów. Poznaj moje największe projekty!
Projekt PollutionFinder – dron smogowy.
Projekt BeeApp – inteligentna pasieka na miarę XXI wieku. Finalista konkursu Naukowego Explory. Nagroda DPD i Nagroda publiczności – wykorzystano druk 3D. Projekt Aleja Czystych serc. ZheltaK6 – personalizowana klawiatura dla osób niepełnosprawnych, niewidzących, programistów i graczy komputerowych. Projekt Szczęście z plastiku – ręka 3D dla dzieci z dysfunkcjami i amputacjami. Laureat „Olimpiady Życia” – to olimpiada wymyślona przez opiekuna bez nagród. Szczęście z Plastiku” to projekt technologiczny i społeczny. Wiem jak trudno jest zaczynać, dlatego wiem jak wspierać początkujących. Nie wiesz jak zacząć pracę z drukiem 3D? Marka Banach 3D to strzał w 10! Druk 3D to jedna z metod przygotowania uczniów do zawodów przyszłości.

Druk 3D i zawód nauczyciela to moje wielkie pasje. Chce być wsparciem dla innych specjalistów, dlatego tutaj jestem! 

 

mgr Anna Skrzypczak – Gniot

Cześć jestem Anna. Dyplomowany nauczyciel matematyki i informatyki. Od ponad 20 lat pracuje w szkolnictwie, nauczając przedmiotów ścisłych na podstawowym i średnim poziomie edukacji. Związana z programowaniem przez cały czas swojej kariery zawodowej. Od wielu lat prowadzę dodatkowe zajęcia dla uczniów, podczas których odkrywam przed nimi fascynujący świat kodowania, robotyki oraz druku 3D. Jestem autorką innowacji pedagogicznej zgłoszonej do Kuratorium Oświaty „Mała Akademia Kodowania”. Jestem koordynatorką IV edycji Ogólnopolskiego Programu „Mistrzowie Kodowania” i projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020. Zostałam pomysłodawcą i realizatorem grantów matematycznych ze środków programu mPotęga: „SzyfroŁamacze”, „mModelowanie czyli brył oswajanie”, „Śladami Enigmy”. Pod moją opieką uczniowie sięgali po laury w konkursach matematycznych i informatycznych, m.in. w Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym Bóbr czy Poznańskim Turnieju Programistycznym „Educathon – programuj #na Marszałkowskiej”. Wiem jak trudno jest zaczynać, dlatego wiem jak wspierać początkujących. Drukarka 3D idealne rozwiązanie do aktywizacji uczniów na zajęciach edukacyjnych.

Z marką Banach 3D uczniowie pokochają druk 3D, a ja Wam w tym pomogę!

mgr Edyta Borowicz – Czuchryta 

Cześć jestem Edyta. Jestem nauczycielką języka angielskiego w Szkole Podstawowej w Szczekarkowie i wykładowcą w Akademii Nauk Stosowanych w Lublinie. Od 2009 roku jestem związana z programem eTwinning. Zrealizowałam już kilkadziesiąt projektów, a większość z nich docenionych zostało Krajową i Europejską Odznaką Jakości. Doświadczony ambasador programu eTwinning. Jestem też trenerem warsztatów komputerowych. Zdolności dydaktyczne szkoliłam na kursie Teaching English to Young Learners na Uniwersytecie Maryland, stypendium Ambasady Amerykańskiej. W 2017 roku zostałam Nauczycielem Języka Angielskiego BAS 2016 w konkursie organizowanym przez British Alumni Society i OUP. Nagrodą był magiczny czas spędzony w szkole Mayfield w Wielkiej Brytanii na wymianie doświadczeń. W 2018 dołączyłam do grona Microsoft Innovative Educator Experts. W 2019 roku wygrałam udział w Konferencji #EducationExchangeE2 w Sydney. Moje motto: „Nie byłoby nauczycieli, gdyby nie nasi uczniowie. Oni są moją MOTYWACJĄ!!!” W 2021 roku zostałam nagrodzona GLOBAL TEACHER AWARD Przez Fundację AKS w Indiach. Każdego dnia wstaje i idąc do szkoły zastanawiam się co mogę dzisiaj zrobić, żeby być kimś inspirującym dla swoich uczniów. Wierzę w to, że każda szkoła może być jak teatr, w którym wszystko może się zdarzyć. Należę do społeczności Superbelfrów.

Długopisy 3D marki Banach to idealne urozmaicenie zajęć edukacyjnych. Jestem dumna z tego, że wraz z marką Banach 3D mogę wprowadzać do szkół nowe rozwiązania edukacyjne, nowe technologie. 

mgr Zyta Czechowska

Cześć jestem Zyta. W 2019 zdobyłam tytuł Nauczyciela Roku 2019. Jestem współautorką książki “Jak nie zgubić dziecka w sieci?”. Ponadto prowadzę i jestem dyrektorem Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli- Zyta Czechowska specjalni.pl. Ukończyłam UAM w Poznaniu, na kierunku pedagogika specjalna. Już od ponad 25 lat pracuje jako terapeuta i nauczyciel w szkole specjalnej. Jestem ogromną pasjonatką nowoczesnych technologii.  Zostałam laureatką ogólnopolskich konkursów edukacyjnych. Prowadzę warsztaty i szkolenia Rad Pedagogicznych. Wraz z Jolantą Majkowską prowadzę bloga www.specjalni.pl.  Zostałam Trenerką Cyfrowego Dialogu i programu #SuperKoderzy w zakresie programowania i TIK. Należę do społeczności Superbelfrzy RP. W 2017 r. otrzymałam Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za szczególne osiągnięcia edukacyjne i wychowawcze. Posiadam tytuł Microsoft Innovative Educator Expert, za najbardziej innowacyjną nauczycielkę na świecie. Jestem czynnym Ambasadorem programu eTwinning i Genially Polska oraz Dell Technologies.

Jako pasjonatka nowoczesnych rozwiązań edukacyjnych cieszę się, że mogę być Ambasadorem marki Banach 3D! Technologia w edukacji to przyszłość i drzwi do zawodów przyszłości!

mgr Jolanta Majkowska 

 

Cześć jestem Jolanta Majkowska i 20 lat pracuję w zawodzie nauczyciela. Jestem wicedyrektorem Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku. Ukończyłam  Wydział Historyczny Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz studia podyplomowe z informatyki i języka polskiego. Już od kilku lat wprowadzam nowoczesne technologie w szkole specjalnej. Jestem współautorką projektu sieci współpracy nauczycieli ,,Czas TIKa”. Napisałam liczne artykuły i publikacje na temat innowacyjnych metod i technik nauczani. Udzielam się jako prelegentka na ogólnopolskich konferencjach. Zostałam trenerką programu Mistrzowie Kodowania.  Wygrałam ogólnopolskie konkursy. Wraz z Zytą Czechowską prowadzę bloga propagującego wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych i kreatywnych pomocy dydaktycznych w nauczaniu dzieci niepełnosprawnych intelektualnie specjalni.pl. Należę do społeczności Superbelfrzy RP. W 2017 r. otrzymałam Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za szczególne osiągnięcia edukacyjne i wychowawcze.

Rozwiązania edukacyjne oparte na nowoczesnych technologiach to klucz do przyszłości! Z radością promuje drukarki i długopisy 3D jako Ambasador marki Banach 3D. 

Kilka słów od Ambasadorów marki Banach 3D